Dzwonek  Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Europejski Kongres Innowacyjnych Rozwiązań dla Obszarów Wiejskich i Rolnictwa: drugi dzień (NA ŻYWO)

28.04.2022

Drukuj

Europejski Kongres Innowacyjnych Rozwiązań dla Obszarów Wiejskich i Rolnictwa: drugi dzień (NA ŻYWO)

O 10.00 rozpoczął się drugi dzień Europejskiego Kongresu Innowacyjnych Rozwiązań dla Obszarów Wiejskich i Rolnictwa w Warszawie. Uczestnicy wydarzenia mają okazję zapoznać się z różnymi punktami widzenia dotyczącymi Europejskiego Zielonego Ładu, Strategii „Od pola do stołu” i Strategii Bioróżnorodności 2030, a także szczegółów pakietu Gotowi na 55, dotyczącego klimatu, energii i transportu.

- Celem pierwszej edycji Kongresu jest przedstawienie konkretnych rozwiązań i przykładów pokazujących, że rolnictwo i obszary wiejskie to nie tylko miejsce produkcji i dostarczania bezpiecznej żywności. To także ważny sektor gospodarki biorący aktywny udział w działaniach na rzecz łagodzenia zmian klimatu oraz wspierający bezpieczeństwo energetyczne – mówi dr Marek Sawicki, poseł na Sejm RP, inicjator kongresu „Polska Wieś XXI”.

Radę Programową Kongresu tworzą byli ministrowie rolnictwa i rozwoju wsi z ostatnich 30 lat: Jan Krzysztof Ardanowski, Artur Balazs, Janusz Byliński, Roman Jagieliński, Jacek Janiszewski, Gabriel Janowski, Krzysztof Jurgiel, Jarosław Kalinowski, Wojciech Mojzesowicz, Wojciech Olejniczak, Jerzy Józef Pilarczyk, Grzegorz Puda, Marek Sawicki, Andrzej Śmietanko i Adam Tański.

r e k l a m a

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda. 

Podczas tych dwóch dni rolnicy, naukowcy, politycy, przedstawiciele biznesu i administracji rozmawiać będą m.in. o zrównoważonym rolnictwie i bezpieczeństwie żywnościowym w nowej sytuacji geopolitycznej; rolnictwie 4.0; gospodarce wodnej i ochronie gleb; samowystarczalności energetycznej wsi; prawie rolnym; ubezpieczeniach rolniczych czy zdrowiu mieszkańców wsi. Podsumowaniem ich pracy mają być rekomendacje i stanowiska dla polskiej administracji oraz instytucji UE.

Patronat medialny nad Kongresem objął top agrar Polska. Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia otrzymają w materiałach informacyjnych także egzemplarz top agrar Polska i kupon, który umożliwia wzięcie udziału w konkursie Czytelniczym, w którym do wygrania jest ładowarka przegubowa Weidemann 1390. Więcej szczegółów na www.konkurs.pwr.agro.plMożesz obejrzeć transmisję na żywo poniżej. Zapraszamy!Polecane dla Ciebie:

article icon

Jak powstaje szwajcarski ser La Maison du Gruyere? Tajemnica tkwi w mleku

Czytaj

Tagi:

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii